Kaip apsaugoti savo soc. tinklų paskyras?

2024-10-21
Indrė Širkienė
4-5 min.

Sutik, jog labai gaila, kai įdedam daug darbo į savo soc.tinklų paskyras, susirenkam nemažą būrį auditorijos, o tuomet paskyrą prarandame. Nepavydėtina situacija, tiesa?

Tad šios dienos laiške noriu pasidalinti keliomis rekomendacijomis, kaip kiekvienas iš mūsų turėtų apsaugoti savo paskyras nuo sukčių. Nes, deja, dažniausiai, tos paskyros prarandamos negrįžtamai.

1. Pradėkime nuo bazės - slaptažodžių:

  • Naudok ilgus ir sudėtingus slaptažodžius, kuriuose būtų didžiosios ir mažosios raidės, skaičiai bei specialūs simboliai.
  • Venk tokių slaptažodžių kaip gimimo data, vardas.
  • Naudok skirtingus slaptažodžius skirtingoms paskyroms.

2. Dviejų veiksnių autentifikacija (2FA):

  • Įjunk dviejų veiksnių autentifikaciją. Tokią galimybę šiais laikais siūlo kiekvienas soc.tinklas (ir ne tik). Tai reiškia, kad prisijungiant prie paskyros, be slaptažodžio, reikės įvesti papildomą kodą, kurį gausi SMS žinute arba per specialią programėlę. Ši dalis yra BŪTINA.

3. Nesidalink prisijungimo duomenimis:

  • Niekada neatskleisk savo prisijungimo duomenų trečiosioms šalims.
  • Ir būk atidus su prisijungimo duomenų įvedimu į įtartinus puslapius ar programėles. Būna, kad sukčiai atsiunčia el.paštu nuorodą, jog mūsų paskyra bus nulaužta per kelias valandas, jeigu nepaspausime nuorodos. Paspaudus nuorodą esame nukreipiami į identišką erdvę kaip Facebook. Patikime tuo, suvedame duomenis ir sukčiai juos pamato.

4. Keisk slaptažodžius reguliariai:

  • Taip sumažinsi riziką, jog seni slaptažodžiai bus pavogti, atrasti per kitas platformas, nutekinti ar pan.

5. Kritiškai vertink laiškus:

  • Būk atidus atidarant ir spaudžiant ant nuorodų elektroniniuose laiškuose, ypač jei jie atrodo įtartini. Apskritai, iš asmeninės praktikos kalbant, tai realiai Facebook ar Instagram niekada nesiunčia laiškų su prašymu prisijungti.

6. Atidžiai vertink tuos, ką prijungi prie savo puslapių:

  • Jeigu prie Facebook ar Instagram puslapio pridedi žmogų, tai įsitikink, kad jis turėtų dvigubą autentifikaciją. Nes nulaužti paskyrą gali sukčiai ir per kitą puslapio administratorių.


Būk saugus ir pasirūpink saugumu jau dabar!

Kiti naudingi straipsniai:

Prenumeruokite ir sužinokite pirmieji!

Ar norėtumėte gauti laiškus su mano rekomendacijomis socialinių tinklų komunikacijai?

Daugiau patarimų apie socialinių tinklų komunikaciją ir prekės ženklo vystymą: